Sıkça Sorulan Sorular

QL Egzama Şampuanı günlük kullanım için uygun mudur?

Evet, ürünümüz gündelik kullanım için uygundur. Harici bir şampuana gerek kalmadan sadece QL egzama şampuanını tercih edebilirsiniz.

Kaç gün aralıkla kullanmalıyım ?

Kaşınmaların yoğun olduğu ilk dönemlerde günlük kullanıma özen gösteriniz. Daha sonraki dönemlerde ise 2 günde bir defa egzamalar tamamen yok oluncaya kadar kullanabilirsiniz.

Başka şampuan ile birlikte kullanılabilir mi ?

Her ne kadar harici ürünleri bu dönemde kullanmanızı tavsiye etmesek de kullanabilirsiniz. Fakat bazı kimyasal şampuanlar ürünümüzün etkinliğini düşürebileceğini de hatırlatmak isteriz. QL Egzama ve Kepek karşıtı Şampuan sadece egzama ve kepek için değil, saçınızın ihtiyacı olan bir çok mineral ve içeriği de bünyesinde barındırmaktadır.

Şampuan kullanılınca ne kadar bekletilmeli ?

Şampuan saçımızda köpürtüldükten sonra minimum 1 dakika bekletilip bol su ile durulanmalıdır.

Her duşta kaç defa kullanmalıyım ?

Her duşta 2 defa kullanmanız yeterli olacaktır. İlk kullanımda az miktarda saçımıza döküp köpürtüp fazla bekletilmeden yıkamalıyız. Bu şekilde saçımıza ön temizlik yapmış olacağız. 2. kullanımda ise saçımızın tümüne derinlemesine uygulayıp kafa derimize masaj yaptıktan sonra 1 dakika bekletilip bol su ile durulanmalıdır.

Saç dökülmesi yapar mı ?

Hayır, bilakis saç dökülmesini engellemeye yönelik içerisinde bir çok etken madde bulunmaktadır. Egzama ve kepek problemi önlenmediği taktirde saç dökülmeniz artabilir.

Boyalı saçlarda kullanılabilir mi ?

Boyalı ve yağlı saç tipleri de dahil olmak üzere tüm saç tipleri için uygundur.

Çocuklarda kullanılabilir mi ?

13 yaş üzeri kişilerde kullanım için uygundur.

Kaşıntılar ne zaman geçmeye başlar ?

İlk kullanımdan itibaren kaşıntılar büyük oranda azalacak ilk hafta sonunda ise bitme noktasına yaklaşacaktır.

Kabuk ve kepeklenmeler ne zaman biter ?

İlk haftadan itibaren saçınız ve kafa derinizdeki kötü görüntü büyük oranda azalabilir ve ilk ay itibari ile de bu sorundan kurtulabilirsiniz.


Kargo, Ödeme ve İade İşlemleri

Siparişimin ödemesini nasıl yapabilirim ?

Ürünlerinizi teslim almadan sizden herhangi bir ücret kesinlikle talep etmiyoruz. Sipariş verilip ürünleriniz size teslim edildiği zaman kargo görevlisine nakit veya kredi kartınız ile güvenli bir şekilde ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Siparişim ne zaman teslim edilir ?

Saat 16’ya kadar verilen siparişleriniz aynı gün içerisinde Aras Kargo’ya teslim edilmektedir. Kargoya teslim edilen siparişleriniz 24-48 saat içerisinde teslim edilmektedir.

Şampuan akmış olarak geldi ne yapmalıyım ?

Siparişleriniz kargoya teslim edilmeden önce kargolama departmanımız tarafından taşıma esnasında zarar görmemesi için özenle paketlenmektedir. Fakat çok çok nadir de olsa müşterilerimiz ürünlerinin hasarlı olarak kendilerine teslim edildiğini belirtmektedirler. Bu tarz durumlarda firmamız ile iletişime geçerek ürünün son halinin fotoğrafını Whatsapp üzerinden bize iletmeniz yeterli olacaktır. Müşteri hizmetleri departmanımız prosedür uygulamadan müşterilerimize yardımcı olmaktadırlar.

QL Egzama Şampuanından etki görmedim. Ne yapabilirim ?

Ürünümüzün içeriğine güveniyoruz ve koşulsuz iade politikası ile ürünlerimizi müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. Kullanmış olsanız dahi memnun kalmadığınız ürünlerimizi iade alıyor ve ödemiş olduğunuz ürün ücretini İBAN numaranıza transfer ediyoruz. İade işlemleri sayfamızdan yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Siparişim adresime teslim edilmeden iade edildi ne yapabilirim ?

Öncelikle sizden önden herhangi bir ücret almadığımız için tarafınızın oluşabilecek bir zararı bulunmamaktadır. Bazı durumlarda kargo firmasından kaynaklı olarak ürünler dağıtıma çıkartılmış gibi gösterilip adrese teslim edilmeyebiliyor. Bu tarz durumlarda kargo şubesinde siparişleriniz 3 gün bekletilmektedir. Dilerseniz gidip teslim alabilirsiniz dilerseniz de bizimle iletişime geçerek yeniden dağıtım talebinde bulunabilirsiniz. Siparişinizin bekleme süresi dolup firmamıza iade edildiyse firmamızı arayarak siparişinizin yeniden gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Evet, egzama şampuanı siparişiniz size teslim edilirken kargo görevlisine kredi kartınız veya nakit olarak güvenli bir şekilde ödeme gerçekleştirebilirsiniz.